הבוקר: פרויקט 360 יצא לדרך בגן יבנה בהשתתפות גורמים מפיקוד העורףהמועצה המקומית גן יבנה, נבחרה להיות בין הרשויות הראשונות בישראל שתיקחנה חלק בפרויקט 360 יחד עם פיקוד העורף, הודות לעובדה כי היא נחשבת כמובילה בתחום. הבוקר, שני, 9/8/2021 נפתח השבוע המיוחד בחמ"ל המועצה.

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

הבוקר, שני (9.8), נפתח השבוע המיוחד בחמ"ל המועצה בדיון מל"ח (משק לשעת חירום) בהשתתפות ראש המועצה, דרור אהרון, סגנו וממלא מקומו, עו"ד סביון יניב, אל"מ שגיא ברוך, מפקד נפת לכיש, אל"מ מרקו אזואלוס, היקל"רית, רס"ן לירן אשכנזי וצוותה, מנכ"ל המועצה, אילן סויסה, מנהלי מחלקות המועצה, נציגי תאגיד מי יבנה ונציגים נוספים מפיקוד העורף.

במהלך הישיבה הועלו כלל הנושאים עליהם צריך לשים את הדגש במהלך השבוע הקרוב, הוצגו פערים שהיו ונסגרו בחלק מהמחלקות, כיצד נערכים לבאות, הסיכונים הקיימים במרחב, כיצד משפרים את ההיערכות ואת הקשר בין פיקוד העורף לרשות.

כאמור, מטרת הפרויקט הינה להכין את האזרחים להתמודד עם איומים ומצבי חירום כמו ירי טילים ורעידות אדמה. התוכנית מתקיימת ברשויות המקומיות ברחבי הארץ ובמהלכה הרשות, התושבים, מתנדבים, וגורמי ההצלה, פועלים יחד לקדם את המוכנות למצבי חירום במטרה להציל חיים.

התוכנית מכוונת בראש ובראשונה אל התושבים, כאשר המצוקות והצרכים שעולים מן השטח הן אלו שמכתיבות את הפעילות במטרה להעלות את המוכנות להתמודדות  במצבי חירום לשם הצלת חיים וחיזוק החוסן.

ראש המועצה, דרור אהרון אמר בפתח דבריו כי: "השבוע הזה כולו מיועד לתושבים, לשמירה על בטחונם ולרענון הידע ותרחישי הייחוס בכלל המכלולים. אנחנו במוכנות גבוהה, עברנו מספר מבצעים לאחרונה ואנחנו מבינים שהגזרה היא נפיצה.

קיימנו לכל אורך התקופה הערכות מצב סדורות ואנחנו די ערוכים. יש לנו 3 דברים על הפרק, רעידות אדמה, ירי טילים ונושא הקורונה שנוגעת בכל תחומי החיים ושינתה דפוסי חיים.

אנחנו מתמודדים עם מגפה שמשתנה ודורשת מאיתנו התאמות של נהלים ותקנים. אנחנו מתמודדים עם הנושאים בצורה טובה אך חשוב לקיים ריענונים, הדרכות ודיונים בכדי שלא נופתע".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה