5,677 תלמידי ותלמידות גן יבנה פתחו היום את שנת הלימודים תשפ"ב בבית הספר ובגנים4,737 תלמידי בתי הספר ו-940 ילדי הגנים, פתחו הבוקר את שנת הלימודים ואפילו מגפת הקורונה לא הצליחה להרוס את מצב הרוח הטוב ואת ההתרגשות הרבה שאחזה בתלמידים וצוותי ההוראה.

בצל הקורונה, נאלצו במועצה המקומית גן יבנה לעבוד בצוותא עם מנהלות בתי הספר, המורים, המורות והגננות על הכנת המערכת לקליטת התלמידים בצורה שתאפשר לשמור על בריאותם ועל שגרת לימודים תקינה. בין הצעדים שננקטו – בדיקות מהירות וחלוקת ערכות בדיקה אנטיגן להורים במשך כל ימי השבוע טרם פתיחת מערכת החינוך, חידוד נהלים לצוותים ועוד.

בתמונה: בית הספר ע"ש אילן רמון מקבל את הכוכבים החדשים 

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

כך, ביום רביעי, נפתחה שנת הלימודים כאשר 5677 התלמידים הנרגשים מבתי הספר והגנים הגיעו למוסדות החינוך. במהלך השבועות האחרונים אגף החינוך בהובלתה של מנהלת האגף, איילת טייטלבוים, ביצע הכשרות למנהלים לגננות ולצוותים המקצועיים על מנת לספק כלים נוספים שיאפשרו פתיחה חלקה של השנה, כאשר המורים והצוותים החינוכיים ערוכים לכל תרחיש.

ביום הראשון ללימודים עברו ראש המועצה, אהרון דרור, יחד עם מחזיקת תיק החינוך, ירדנה אוקמן ומנהלת אגף החינוך, איילת טייטלבוים, בין בתי הספר והעניקו מתנה מטעם הרשות משחק משפחתי שפותח במיוחד באגף החינוך עבור ילדי כיתות א לחגי תשרי וחולצה לתלמידים העולים לכיתה א', עם מסר חשוב בתחום הזהירות בדרכים.

בתמונה : תלמידי כיתה א מקבלים את שנת הלימודים החדשה 

דוברות מועצה מקומית גן יבנה

המועצה  שמה דגש על הנושא הרגשי של התלמידים ועל כן החלה בתכנית חדשה למניעת חרם חברתי ומתן כלים בתחום הרגשי, כל כיתה קבלה אמנה כיתתית חרם חברתי לא בכיתה שלי! יצרה שיתוף פעולה עם קבוצת ההורים המנהלת את קהילת ים של חברים, ובהמשך יוקם בכל בית ספר פרויקט ספסל החברות, נאמני חברות,  ועוד ובנוסף באמצעות השירות הפסיכולוגי-חינוכי והיועצות תכניות ייעודיות, סדנאות להורים, מרכז טיפול וכל זאת על מנת לחזק את החוסן הרגשי והחברתי של ילדי גן יבנה, ולתת מענה לצמצום הפערים הרגשיים והחברתיים שנוצרו בתקופת הקורונה.

ראש המועצה, דרור אהרון: "במהלך חודשי הקיץ ביצעו מחלקות המועצה מגוון רחב של שיפוצי קיץ בכל בתי הספר והגנים בעלות של כמיליון ₪.

בין היתר, שודרגו כיתות, שופצו חדרי שירותים, אטמנו גגות, הקמנו משטחי דשא חדשים, רכשנו ריהוט, מחשבים וטאבלטים לילדים בעלי נגישות טכנולוגית ונעשו עבודות לשמירה על בטיחות התלמידים.

אני מבקש להודות לאגף החינוך, למנהלות, למורים ולמורות, לגננות ולסייעות, למחלקות המועצה, לאבות הבית ולכלל צוותי החינוך על העבודה האינטנסיבית למען קליטה מיטבית של התלמידים. אני מאחל לכלל התלמידים שנת לימודים פורייה, מוצלחת, בריאה והכי חשוב – שפויה!".

 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה